مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
19 مهر 1402

کشته شدن 9 تن از کارمندان سازمان ملل در غزه

به نقل از آرتی عربی، این نهاد وابسته به سازمان ملل با بیان کشته شدن 9 تن از کارمندانش در پنج روز گذشته، اعلام کرد که مدارس آنروا از حملات هوایی اسرائیل در امان نیستند و این در حالی است که تاکنون بیش از 180 هزار نفر از ساکنان غزه به مدارس آنروا پناه برده‌اند.

در این میان «ژولیت توما»، مدیر رسانه و ارتباطات آژانس، بر اهمیت حفاظت از همه غیرنظامیان در همه زمان‌ها، از جمله در زمان درگیری‌ها بر اساس قانون جنگ، تاکید کرد و  گفت که آژانس انروا مجبور به بستن 14 مرکز توزیع مواد غذایی و کاهش فعالیت‌های خود به دلیل به دلیل وضعیت فعلی شده است.

او همچنین ابراز نگرانی کرد که منابع اولیه از جمله سوخت در چند هفته آینده تمام شود.
یکی از مدارس آنروا در غزه

در این میان هلال احمر فلسطین نیز خبر داد که یک آمبولانس هدف بمباران قرار گرفته و چهار امدادگر به شهادت رسیده‌اند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین در بیان آخرین آمار از تلفات حملات هوایی اسرائیل به غزه، اعلام کرد که تاکنون 1055 نفر به شهادت رسیده و 5184 نفر دیگر زخمی شده‌اند. تعداد شهدای کرانه باختری هم به ۲۳ نفر رسیده و ۱۳۰ تن دیگر هم در شمار مجروحان هستند.

در این راستا مسئولان حماس در نوار غزه با ارسال پیام‌های فوری برای جامعه بین‌المللی و سازمان‌های بشردوستانه و امدادی، بر لزوم اقدام سریع برای توقف جرائم ارتش رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان که جنایت علیه بشریت هستند، تاکید کردند.

سلامه معروف»، رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت در غزه گفت: «بمباران شب گذشته غزه توسط ارتش اشغالگران که تا صبح ادامه یافت، ده‌ها ساختمان مسکونی، کارخانه، مسجد و فروشگاه را ویران کرد».

به گفته او فلسطین با یک فاجعه انسانی قریب‌الوقوع مواجه است، زیرا نیروگاه به دلیل تمام شدن سوخت در عرض چند ساعت به طور کامل متوقف می‌شود و تداوم ارائه خدمات اولیه زندگی به ساکنان غیرممکن خواهد شد.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه هفته جاری (15 مهر) عملیات بزرگی تحت عنوان طوفان الاقصی را آغاز کردند که تا کنون به هلاکت بیش از 1200 اسرائیلی و زخمی شدن بیش از 2600 نفر دیگر منجر شده است./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید