مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
24 مهر 1402

تداوم حملات به غزه و حمله موشکی مقاومت به فرودگاه بن گوریون

ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی بامداد امروز، دوشنبه حملات خشونت آمیز و شدیدی را با هواپیماهای جنگی و توپخانه سنگین به مناطق مختلف غزه انجام داد. این در حالی است که در دور جدید حملات وحشیانه خود نیروهای امداد و نجات و مقرهای آنها آماج حملات صهیونیست‌ها قرار گرفتند.

با آغاز دهمین روز از عملیات طوفان الاقصی، ارتش رژیم صهیونیستی به بمباران شدید نوار غزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان در مقیاس وسیع ادامه می‌دهد و تعداد شهدا همچنان رو به افزایش است در حالیکه صدها نفر از مفقودان زیر آوار هستند.

حملات گسترده به مناطق غزه و شهادت غیرنظامیان

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند، قایق‌های نظامی اشغالگران سواحل غزه را بمباران کردند.

در ادامه المیادین گزارش داد، اشغالگران حملاتی به محله الزیتون در مرکز غزه انجام دادند. همچنین برج‌های مسکونی در حجر الدیک در جنوب شرقی شهر غزه هدف حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

خبرنگار المیادین افزود: تکه‌های بدن کودکان اردوگاه نصیرات به بیمارستان منتقل شده است.

همچنین جنگنده‌های صهیونیست یک ساختمان مسکونی را در غرب غزه در نزدیکی میدان درابیه بمباران کردند. این جنگنده‌ها همچنین محله‌هایی در شمال، شرق و شرق بیت حانون و شرق البریج را آماج حملات هوایی قرار دادند. در خان یونس تعدادی شهید و زخمی شدند. منازل و ساختمان‌های مسکونی هدف حملات صهیونیست‌ها قرار گرفت. آخرین حمله در خان‌ یونس خانه خانواده زقماط را هدف گرفت که طی آن ۱۷ تن شهید و شماری نیز زخمی شدند.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که صبح امروز دوشنبه در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد، چهار فلسطینی از جمله سه کودک به شهادت رسیدند.

المیادین در ادامه گزارش خود افزود: منطقه شرقی و مرکزی غزه نیز هدف حملات توپخانه رژیم صهیونیستی قرار گرفت. در عین حال اشغالگران صبح امروز مسیر منتهی به گذرگاه رفح را بمباران کردند.

به گفته شاهدان عینی، اشغالگران خیابان‌ها و چهارراه‌ها را در شرق غزه در منطقه شجاعیه، جمعه بازار و منطقه بین

محله شجاعیه و محله زیتون موسوم به «کمربند آتش» را هدف قرار دادند.

اعلام آخرین آمار شهدای غزه

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تلفات بمباران نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر به ۲۷۵۰ شهید رسیده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد، از شهادت ۲۷۵۰ شهروند و مجروح شدن ۹۷۰۰ شهروند دیگر با جراحات مختلف خبر داد.

این وزارتخانه همچنین به شهدا و قربانیان کرانه باختری اشاره کرد و گفت تعداد شهدا به ۵۸ تن و زخمی‌ها به بیش از ۱۲۵۰ تن افزایش یافته است.

تیم دفاع مدنی فلسطین نیز روز یکشنبه اعلام کرد که بیش از ۱۰۰۰ نفر زیر آوار ساختمان‌های ویران شده توسط حملات هوایی صهیونیست‌ها در غزه مفقود شده‌اند.

این تیم در بیانیه‌ای افزود: بسیاری از زنده‌ها ۲۴ ساعت پس از بمباران از زیر آوار بیرون کشیده شدند.

حمله موشکی مقاومت به فرودگاه بن گوریون

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرد، فرودگاه بن گوریون را در پاسخ به حملات و تجاوزات صهیونیست‌ها هدف حملات موشکی قرار داد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد، آژیرهای خطر در منطقه مودیعین بین قدس و تل‌آویو در مرکز اراضی اشغالی، منطقه شهرک نشین هشیفلا، عسقلان، اسدود، به صدا درآمدند.

خبرنگار المیادین گفت: حمله موشکی مقاومت به فرودگاه نیم ساعت قبل از رسیدن هواپیمای آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی انجام شد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد،‌ بلینکن پس از سفر به کشورهای عربی امروز مجددا به اراضی اشغالی بازگشت.

المیادین همچنین اعلام کرد، گروه‌های مقاومت ملی در غزه از حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی زیکیم در غلاف غزه خبر دادند.

پیشتر خبرنگار الجزیره گزارش داد که آژیر خطر صبح دوشنبه در شهرک بئیری و در شهرک ناحل عوز در غلاف غزه به صدا درآمد.

وزارت داخلی در غزه نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی و زیست محیطی هشدار داد

وزارت داخلی در نوار غزه – امروز دوشنبه – نسبت به یک فاجعه انسانی و زیست محیطی به خاطر وجود پیکر بیش از ۱۰۰۰ شهید زیر آوار خانه‌های ویران شده، هشدار داد.

این هشدار در حالی است که نوار غزه شاهد شرایط انسانی فاجعه‌بار است، زیرا بمباران اشغالگران ویرانی گسترده در مناطق مسکونی، زیرساخت‌ها و تأسیسات حیاتی بر جای گذاشته است.

گورهای جمعی و پیکرهای ناشناس در غزه

به گفته خبرنگار المیادین، دو قبر جمعی در غزه برای خاکسپاری پیکرهای شهدا آماده شده است.

در این راستا، کلیپ‌های ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند که اجساد شهروندانی که در نتیجه تجاوزات مداوم صهیونیست‌ها جان باخته‌اند در گورهای جمعی دفن می‌شوند.

اوایل یکشنبه، خودروهای مهندسی حفر گورهای جمعی را در نوار غزه آغاز کردند تا اجساد شهروندانی را که در سردخانه‌ها و حیاط بیمارستان‌ها انباشته شده بود، به خاک سپرده شوند.

سلامه معروف، رئیس دفتر رسانه‌های دولتی در غزه، طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این اقدام با توجه به تجمع ده‌ها کشته که در روزهای گذشته شناسایی نشده‌اند، صورت می‌گیرد.

هدف از بمباران خشونت‌آمیز شب گذشته اشغالگران، قطع راه‌های مواصلاتی غزه بود

منابع مطبوعاتی نیز تاکید کردند که شب گذشته خشونت‌بارترین شب نوار غزه بود که در معرض جنگ نسل کشی ارتش اشغالگر با استفاده از سلاح‌های مرگبار و ممنوعه بین‌المللی است.

منابع فلسطینی به المیادین گزارش دادند که حملات هوایی خشونت آمیز شب گذشته به شهر غزه با هدف قطع راه‌های مواصلاتی در نوار غزه انجام شد.

منابع فلسطینی تاکید کردند که بمب‌های مورد استفاده در بمباران شامگاه یکشنبه از قدرت تخریب بالایی برخوردار بوده و پیش از این هرگز توسط دشمن استفاده نشده بود.

این منابع با اشاره به اینکه «هیچ تحرکات زمینی رژیم صهیونیستی رصد نشده و وضعیت میدانی در مناطق مرزی شرقی و شمالی به همین شکل است»، افزودند: دشمن در حال انجام عملیات‌های گسترده جنگ روانی است و تلاش می‌کند بر روحیه مردم غزه تأثیر بگذارد.

در منطقه تل الهوا در جنوب غربی غزه، هدف قرار دادن مستقیم محل تجمع کادر دفاع مدنی و نیروهای امداد و آمبولانس فلسطینی به شهادت هفت نفر از نیروهای امداد و نجات منجر شد.

یکی از شاهدان هدف قرار دادن کادر امداد و دفاع مدنی گفت: اشغالگران مقر دفاع مدنی شناخته شده صلیب سرخ را در زمان تغییر شیفت‌ها هدف قرار دادند که هفت شهید و مجروح زیادی برجای گذاشت.

خبرنگار الجزیره نیز از حملات شدید به تعدادی از محله‌های شهر غزه خبر داد و گزارش داد که بمباران صهیونیستی که دو مقر دفاع مدنی در جنوب و شرق غزه را هدف قرار داد، هفت شهید به دنبال داشت.

در استان خان یونس نیز حمله رژیم صهیونیستی به یکی از منازل خانواده ابومصطفی منجر به شهادت خانواده متشکل از شش نفر از جمله سه کودک شد.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، منابع محلی گزارش دادند که جنگنده‌های اشغالگر با چند موشک به خانه‌ای در منطقه قیزان النجار که تعدادی از آوارگان شمال غزه در آن زندگی می‌کنند، حمله کردند که منجر به تخریب کامل خانه و شهادت چهار شهروند از جمله یک دختر شد. منابع افزودند که بسیاری از اعضای این خانواده هنوز زیر آوار هستند.

جمعیت هلال احمر هم گزارش داد که هواپیماهای جنگی رژیم اشغالگر پنج حمله به اطراف بیمارستان القدس در نوار غزه انجام دادند.

هشدار درباره تمام شدن ذخایر سوخت در بیمارستان‌های غزه

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد که ذخیره سوخت در تمام بیمارستان‌های نوار غزه تنها برای ۲۴ ساعت جوابگو و کافی است.

این دفتر افزود که توقف ژنراتورهای پشتیبان در بیمارستان‌های نوار غزه هزاران بیمار را در معرض خطر قرار می‌دهد.

آنروا از بیش از یک میلیون آواره و ویرانی بی‌سابقه در غزه خبر داد

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز دوشنبه اعلام کرد که مراکز این سازمان در جنوب غزه پذیرای حدود ۴۰۰ هزار فلسطینی آواره در نتیجه بمباران مداوم اسرائیل به این نوار محاصره شده است.

آنروا – در بیانیه ای – اضافه کرد که برآوردهای آن نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون آواره در نوار غزه وجود دارد.

این آژانس همچنین روز یکشنبه تاکید کرد که حملات اشغالگران به نوار غزه یک «فاجعه انسانی بی‌سابقه» را آشکار کرد.

فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آژانس به خبرنگاران گفت: «هیچ قطره آب، یک دانه گندم یا یک لیتر سوخت طی هشت روز گذشته اجازه ورود به نوار غزه را نداشته است.

لازارینی در بیانیه ای گفت: ما به عنوان UNRWA تاکنون ۱۴ کارمند را از دست داده‌ایم که معلمان، مهندسان، نگهبانان، روانشناسان، یک مهندس و یک متخصص زنان بودند.

وی افزود که اکثر ۱۳ هزار کارمند این سازمان در نوار غزه مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

در این راستا می الکیله، وزیر بهداشت فلسطین روز یکشنبه گفته بود ۵۰ درصد از شهدای بمباران مداوم نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی در ۹ روز گذشته، کودکان هستند.

الکیله افزود: وضعیت انسانی و پزشکی در نوار غزه فاجعه بار است و ادامه وضعیت به این شکل، خدمات پزشکی را با فروپاشی تهدید می‌کند.

تعداد تلفات ارتش اشغالگر به ۲۹۱ تن رسید

رسانه‌های عبری اعلام کردند، ارتش رژیم صهیونیستی اسامی دو سرباز دیگر کشته شده از ابتدای درگیری‌ها در نبرد طوفان الاقصی را منتشر و تعداد افسران و سربازان کشته شده را ۲۹۱ نفر اعلام کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که شمار اسرایش در نوار غزه به ۱۹۹ نفر رسید.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «به ۱۹۹ خانواده از مفقود شدن فرزندانشان در نوار غزه اطلاع داده شده است.»

این در حالی است که ارتش اشغالگر اسرائیل روز یکشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی آمار جدید، غیر نهایی و رسمی کشته‌شدگان و اسیران در جریان نبرد طوفان الاقصی را اعلام کرده بود.

خبرگزاری آمریکایی ان بی سی گزارش داد که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اشغالگر، آمار کشته شدگان را ۱۴۰۰ تن و زخمی‌ها را ۳۵۰۰ نفر و تعداد اسرای صهیونیست را ۱۲۰ اسیر تا روز یکشنبه اعلام کرد.

منابع پزشکی در رژیم صهیونیستی نیز به رسانه‌های عبری گزارش دادند که هشت مجروح از جمله چهار مجروح وخیم در جلیل غربی به مرکز پزشکی جلیل منتقل شدند.

در صحبت از موشک‌های مقاومت فلسطین، ارتش اشغالگر اعلام کرد که مقاومت بیش از ۶۶۰۰ موشک به سمت شهرک‌ها و تجمعات صهیونیستی شلیک کرده است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید