مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
29 مهر 1402

الجزیره: «سازمان اطلاعات ارتش فرانسه دلیل احتمالی انفجار بیمارستان غزه را راکتی می‌داند که از مسیر خود منحرف شده»/ تحقیقات دیگری جهت شلیک را از سمت اسرائیل می‌داند

به گزارش از الجزیره، مدیر سازمان اطلاعات فرانسه اعلام کرد که بررسی های سازمان متبوع او باور دارد دلیل انفجار بیمارستان غزه احتمالا یک راکت با بسته انفجار پنج کیلو بوده است که از مسیر خود منحرف شده است و احتمال انفجار به دلیل موشک اسرائیلی را بعید می داند.

پیشتر حماس در اطلاعیه ی جداگانه ای تاکید کرده است که دلیل انفجار موشک اسرائیلی بوده و ربطی به راکت فلسطینی ها ندارد و الجزیره نیز در تحقیقات خود دلیل انفجار را موشک اسرائیلی دانسته است.

در خبر دیگری الجزیره اعلام کرد که ارزیابی ها از دلیل انفجار متفاوت است و برخی تحقیقات می گوید جهت فرود عامل انفجار به گونه ای است که از سمت اسرائیل شلیک شده است.

سازمان ملل خواهان تحقیق مستقل درباره انفجار بیمارستان غزه شد

در پی اختلاف نظر درباره دلیل انفجار بیمارستان غزه، سازمان ملل خواهان تحقیق مستقل درباره انفجار این بیمارستان شد.

به گزارش شفقنا از الجزیره، این خبر را راوینا شامداسانی سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در یک کنفرانس خبری اعلام کرد.

این در حالیست که حماس و جهاد اسلامی، بمباران اسرائیل را عامل انفجار بیمارستان معرفی کرده است و  آمریکا و فرانسه از ادعای اسرائیل مبنی بر این که عامل انفجار سلاح اسرائیلی نبوده حمایت کرده اند و آن را ناشی از انحراف موشک گروه های فلسطینی دانسته اند.

عفو بین‌الملل: اسرائیل در غزه مرتکب جنایت جنگی شده/تداوم محاصره، غزه را به بزرگترین زندان روباز جهان تبدیل کرده است

همزمان سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد: خانواده‌هایی در نوار غزه وجود دارد که همه اعضای آن در بمباران اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند و این دلیلی روشن و غیر قابل انکار از ارتکاب جنایات جنگی از سوی اسرائیل است.

به نقل از الجزیره، عفو بین‌المللی با بیان اینکه ما حملات غیرقانونی و کورکورانه اسرائیل که منجر به تلفات بزرگ در میان غیرنظامیان شده است را ثبت و مستندسازی کرده‌ایم، اظهار داشت: باید درخصوص حملات اسرائیل به غزه به عنوان جنایات جنگی، تحقیقات انجام شود.

این نهاد بین‌المللی با اشاره به اینکه نتایج تحقیقات ما درباره حملات اسرائیل نشان می‌دهد که قوانین بین‌المللی انسانی از سوی تل آویو نقض شده است، تصریح کرد: اسرائیل تدابیر و احتیاطات لازم را اتخاذ نکرد تا از آسیب وارد شدن به غیرنظامیان پرهیز شود، تل آویو احیانا میان اهداف نظامی و غیرنظامی تفاوتی قائل نشده است.

عفو بین الملل اظهار داشت: اقدام غیرقانونی اسرائیل در محاصره نوار غزه، این منطقه را به بزرگترین زندان روباز جهان تبدیل کرده است، تل آویو همچنین طی حملات خود کاملا به جان انسان‌ها بی‌توجهی کرده و زیرساخت‌ها را نابود کرده است./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید