مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
30 آبان 1402

«حسین هاشمی» درگذشت

حسین هاشمی نویسنده پیشکسوت عرصه طنز مطبوعات و صداوسیما امروز ۲۰ آبان درگذشت.

آقای سعید توکل تهیه‌کننده اسبق برنامه «صبح جمعه با شما» رادیو ایران ضمن تأیید این خبر گفت: حسین هاشمی از هفته‌نامه قدیمی و اثرگذار «توفیق» فعالیت طنزپردازی را آغاز کرد و خیلی زود در حلقه نامداران و بزرگان محفل «توفیق» جای گرفت. او در کنار استادانی چون محمد پورثانی، محمد حاجی حسینی، حسامی محولاتی، محمد خرمشاهی، حسین مدنی و … جایگاه ویژه‌ای یافت و در ستون معروف «انگولک به جراید» با تخلص «لبو تنوری» اخبار داغ روز را به طنز می‌نوشت.

وی با اشاره به آشنایی‌اش با مرحوم هاشمی افزود: آشنایی حرفه‌ای ما در رادیو با مرحوم هاشمی به سال‌های نخست ساخت و تولید برنامه خاطره‌ساز «صبح جمعه با شما» برمی‌گردد، زمانی که تعدادی از طنزنگاران موسسه گل آقا جهت همکاری دعوت به عمل آمد، هاشمی که از آغاز به‌کار مجله «گل آقا» در جرگه نویسندگان و سوژه پردازان قرار داشت به برنامه ما پیوست و با نگاه تیزبین به مسائل مبتلابه اجتماع و نوشته‌های شیرین و طنز انتقادی خاص خودشان به هرچه محبوب تر شدن برنامه کمک شایانی کرد.

به گفته وی، روحیه مثبت و خستگی‌ناپذیر مرحوم حسین هاشمی به همراه حسن خلقی که همواره زبان زد جمع اهل قلم بود از نکات بارز و فراموش نشدنی این یار دیرین و دوست داشتنی رسانه صداست./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید