مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
28 آذر 1402

این اختیار به دولت داده شده که قیمت حامل‌های انرژی را در صورت صلاحدید افزایش دهد

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: دولت براساس قانون هدفمندی یارانه ها این اختیار را دارد که قیمت حامل های انرژی را در صورت صلاحدید افزایش دهد.

تسنیم: رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور با اشاره به جزئیات بررسی لایحه اصلاح شده توسط دولت در کمیسیون متبوعش گفت: ما امروز در دو نوبت عصر و شب؛ لایحه پیشنهادی ارسال شده از سوی دولت را بررسی و در پایان نشست نیز کلیات لایحه بودجه را به رای خواهیم گذاشت.

وی افزود: صبح فردا در نشست علنی مجلس بار دیگر کلیات بودجه با همان فرآیند هفته گذشته بررسی خواهد شد و ۵ موافق و ۵ مخالف نظرات خود را درباره لایحه اصلاح شده بیان می کنند و در نهایت نیز رای گیری در صحن انجام می شود.

زارع با بیان اینکه اصلاحات مدنظر مجلس در لایحه پیشنهادی دولت تقریبا اعمال شده است، گفت: دولت در لایحه اصلاحی خود منابع مورد نیاز برای اعمال متناسب سازی حقوق بازنشستگان را از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده دیده است. همچنین دولت در لایحه خود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای خرید تضمینی گندم با قیمت ۱۹ هزار ۵۰۰ در نظر گرفته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: در لایحه پیشنهادی دولت هیچ اشاره ای به تغییر قیمت حامل های انرژی نشده است. اما با این حال دولت براساس قانون هدفمندی یارانه ها این اختیار را قیمت حامل های انرژی را در صورت صلاحدید افزایش دهد.

وی با اشاره به نرخ تسعیر ارز در لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: دولت در لایحه خود برای تامین کالاهای اساسی ۱۵ میلیارد دلار ارز ترجیحی با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ در نظر گرفته است. البته بر روی برخی کالاها ممکن است این نرخ کمی بالاتر باشد اما با این حال آن ۱۰ قلم کالای اساسی با نرخ ترجیحی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تامین خواهد شد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید