مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
20 دی 1402

اهدای اعضای بدن نود و چهارمین شهید حادثه تروریستی کرمان به چند نفر

با تایید مرگ مغزی سرهنگ‌محمدعلی ضیاءالدینی از مجروحان حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه کرمان، اعضای بدن این شهید به چند بیمار نیازمند اهدا شد.

شهید ضیاءالدینی در پی انفجار انتحاری در چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به دلیل اصابت ترکش مجروح و در آی سی یو بیمارستان شهید باهنر کرمان بستری شده بود که شامگاه ۲۰ دی ماه عمل برداشت ارگان‌های حیاتی وی انجام شد.

دکترپیمان کارنما مسئول فراهم‌آوری ارگان‌های پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این رابطه گفت: با تایید مرگ مغزی شهید ضیاءالدینی، کبد این شهید به شیراز منتقل و کلیه‌های او به سه بیمار نیازمند در کرمان پیوند خواهد شد.

وی افزود: گیرندگان اعضای بدن شهید ضیاءالدینی مرد و در بازه سنی ۴۵ تا ۵۰ سال هستند.

کارنما بیان کرد: گیرنده کبد این شهید بزرگوار، فردی اهل یکی از شهرستان‌های جنوبی کشور است.

این شهید انتظامی، ۴۵ ساله و دارای سه فرزند ۱۸، ۱۳ و چهار ساله است.

سردارناصر فرشید فرمانده انتظامی استان کرمان در این باره در جمع خبرنگاران گفت: یکی از ماموران انتظامی مصدوم شده در جریان حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه گلزار شهداء سروان”محمدعلی ضیاالدینی”جمعی پلیس راهور مرکز استان بود که از چند قسمت بدن دچار جراحت‌های عمقی شده بود و به رغم تلاش تیم‌های پزشکی و مراقبت‌های ویژه، به جمع دیگر شهدای این حادثه تروریستی پیوست و از این پس از وی نزد عموم مردم و مجموعه خدوم انتظامی به عنوان چهارمین جان فدای دفاع از جان مردم یاد می‌شود.

وی ضمن تبریک و تسلیت به خانواده عزیز این شهید و دیگر همرزمان مجموعه انتظامی بیان کرد: اعضای خانواده صبور این شهید انتظامی زمانی که از بازگشت به زندگی وی ناامید شدند، خواستار اهدا اعضای پیکر این شهید انتظامی به بیماران نیازمند شدند که بلافاصله اقدامات مربوطه برای پیوند اعضا انجام شد و با این عمل خیرخواهانه خانواده شهید ضیاءالدینی، چند شهروند نیازمند به پیوند عضو، مجددا سلامتی خود را به دست می‌آورند.

فرشید گفت: تشییع و خاکسپاری این شهید گرانقدر فردا ۲۱ دی ماه ساعت شش و نیم صبح به سمت ستاد انتظامی پلیس راهنمایی و رانندگی استان و سپس به سمت ستاد انتظامی شهرستان زرند جهت وداع و تشریفات انتقال خواهد یافت.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: پیکر شهید ضیاءالدینی در گلزار شهدای دهستان دشتخاک زرند آرام خواهد گرفت./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید