مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
11 اسفند 1399

9 کودک کرونایی در ICU بیمارستان ابوذر

رییس بیمارستان ابوذر اهواز از بستری شدن 9 کودک کرونایی در ICU بیمارستان ابوذر خبر داد.

رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز با بیان اینکه از شدید شدن علائم تنفسی واهمه داریم، گفت: شدت و پیشرفت بیماری در مبتلایان به ویروس جهش‌یافته انگلیسی بسیار بیشتر شده است؛ در سوش انگلیسی، بیماران علائم تنفسی شدیدتری دارند و وخیم شدن بیماری تنفسی نسبت به قبل بیشتر است.

دکتر محسن علی‌سمیر، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیمارستان کودکان ابوذر اهواز سانتر جنوب غرب کشور برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا است.

وی با اشاره به بستری ۱۰ کودک بیمار در بخش عادی کووید – ۱۹ و ۹ کودک بیمار مثبت قطعی و مشکوک در ICU این بیمارستان، افزود: در دو سه روز اخیر آمار موارد بستری در بیمارستان حداقل دو برابر و موارد سرپایی سه تا چهار برابر شده است.

رئیس بیمارستان ابوذر اهواز با اشاره به طیف سنی مبتلایان، گفت: موارد ابتلای سنین مختلفی را داشته‌ایم؛ شاهد ابتلای نوزاد یک‌روزه تا نوجوان ۱۸ ساله بوده‌ایم؛ خوشبختانه نوزادان بدحال نبوده‌اند.

علی‌سمیر با بیان اینکه بیماران بدحال از استان‌های ایلام و لرستان نیز در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز بستری بوده‌اند، افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۵۰۰ بیمار مثبت کووید – ۱۹ در بیمارستان کودکان ابوذر بستری شده‌اند و حدود ۱۳ مورد مرگ کودکان مبتلا داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: از شدید شدن علائم تنفسی واهمه داریم؛ شدت و پیشرفت بیماری در مبتلایان به ویروس جهش‌یافته انگلیسی بسیار بیشتر شده است. در سوش انگلیسی، بیماران علائم تنفسی شدیدتری دارند و وخیم شدن بیماری تنفسی نسبت به قبل بیشتر است.

رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: سرایت این ویروس نیز بیشتر است؛ بیماران علائم گوارشی شدیدتری نیز دارند بنابراین خانواده‌ها باید دوچندان مراقب فرزندان خود باشند.

وی با بیان اینکه میزان ابتلا و مرگ و میر کودکان در سوش انگلیسی بیشتر است، افزود: با این وجود، چگونگی انتقال سوش انگلیسی با کرونای قبلی تفاوتی ندارد و بیشتر، از راه‌های تنفسی منتقل می‌شود.

علی‌سمیر با اشاره به چگونگی ابتلای کودکان به کرونا، تصریح کرد: بیشتر کودکان، قربانی والدین هستند و از پدر و مادر مبتلا می‌شوند. حضور در دورهمی‌های کوچک خانوادگی نیز دومین علت و بازی کودکان در کوچه و پارک، سومین علت ابتلای کودکان بوده است.

وی در خصوص ظرفیت بیمارستان ابوذر برای درمان بیماران نیز بیان کرد: بیمارستان ظرفیت خوبی دارد و حتی اگر بخش فعلی کووید – ۱۹ تکمیل شود با تبدیل بخش‌های دیگر به بخش‌های کووید – ۱۹، پذیرش بیماران انجام می‌شود و مشکلی در زمینه کمبود تخت نداریم.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید