مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
26 اسفند 1401

آمادگی ۵ هزار کلاس در خوزستان برای اسکان نوروزی

مدیرکل آموزش و پرورش از آمادگی پایگاه‌ها، مدارس و مراکز رفاهی برای اسکان میهمانان نوروزی خبر داد.

مسعود حمیدی‌نژاد امروز (۲۵ اسفندماه) اظهار کرد: مدارس تنها کار علمی انجام نمی‌دهند بلکه در ایامی که نیاز است چه هر شرایطی که ایام خوش مردم مانند تعطیلات نوروز باشد و چه ایام سختی‌ها مانند وقوع حوادث طبیعی، همیشه مدارس پای کار هستند.

وی افزود: لازم بود برای شروع سال جدید مانند هر سال آمادگی ایجاد شود و بدین منظور حدود ۴۱ پایگاه در سطح استان خوزستان در تمامی حوزه‌ها و نواحی فعال شدند. ۵ هزار و ۲۰۰ کلاس نیز در  ۷۰۰ مدرسه برای میزبانی از مهمانان نوروزی آماده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به امکانات و توانمندی‌های محدود آموزش و پرورش تقسیم‌بندی انجام شد و در این تقسیم‌بندی، حدود ۱۰۰ کلاس به عنوان کلاس ویژه که امکانات نسبتا بهتری دارند، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ کلاس الف، یک هزار و ۸۰۰ کلاس ب و هزار و ۲۰۰ کلاس ج آماده شده‌اند.

حمیدی‌نژاد عنوان کرد: امروز در خرمشهر در افتتاح ستاد اسکان نوروزی مقرر شد که مسافران در خرمشهر در مدارس اسکان داده شوند و دیگر نیاز نیست که در پارک‌ها سرگردان و دچار مشکل شوند.

وی با بیان اینکه فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و همه مجموعه‌ها پای کار هستند، ادامه داد: مراکز رفاهی در اغلب شهرها آمادگی دارند و برای پذیرایی از میهمانان مهیا هستند اگرچه تعداد آن‌ها محدود است و تا حدودی می‌توانند نیازها را پوشش دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در مجموع ۲ هزار نفر از همکانان ما برای پذیرایی از میهمانان آموزش دیده‌اند و آماده راهنمایی مسافران هستند.

وی با اشاره به اسکان مهمانان در پایگاه‌های خوزستان گفت: امسال حدود ۶۴۰ خانوار و ۳ هزار و ۳۰۶  نفر وارد خوزستان شده‌اند. سال گذشته در این ایام بیش از ۱۱۰ هزار خانوار وارد استان شده بودند و احتمال می‌دهیم امسال  میزبان تعداد بیشتری از مهمانان باشیم.

وی در خصوص روند پذیرش مهمانان در سال‌های گذشته به صورت حضوری و غیرحضوری یادآور شد: سعی کردیم اپلیکیشن‌هایی را فعال کنیم که در زمان حضور در شهرستان، وقت مهمانان صرف پیدا کردن آدرس و نشانی  نشود. ستاد مرکزی اسکان نیز در اداره‌کل  آموزش و پرورش خوزستان واقع در اهواز فعال است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید