مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 آذر 1402

برگزاری آزمون استخدامی معلولان در بهمن‌ماه

معاون کارآفرینی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور از برگزاری آزمون استخدام ویژه افراد دارای معلولیت در بهمن‌ماه خبر داد.

محسن ایروانی با اشاره به برگزاری آزمون استخدام ویژه افراد دارای معلولیت در سازمان‌های مختلف بیان کرد: براساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، دولت مکلف است حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (‌رسمی، ‌پیمانی، کارگری) دستگاه‏‌های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان ‌ها، مؤسسات،‌ شرکت‏‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور ‌استفاده می‌کنند به جز موارد ذکر شده در بندهای این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهند.

وی افزود: اما از آنجایی که در زمان آزمون‌های استخدامی اغلب افراد دارای معلولیت نمی‌توانستند این سهمیه سه درصدی را پر کنند، به همین دلیل این سهمیه‌ها باقی ماند و معلولان نتواستند از سهمیه خود استفاده کنند. از همین رو سازمان امور اداری و استخدامی با بررسی این سهمیه‌ها اقدام به برگزاری آزمون ویژه افراد دارای معلولیت کرده است.

به گفته معاون کارآفرینی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور، در این آزمون جامعه افراد دارای معلولیت به رقابت می‌پردازند و ۴۰۴۰ سهمیه برای استخدام معلولان وجود دارد.

ایروانی درخصوص زمان برگزاری این آزمون بیان کرد: زمان برگزاری آزمون در بهمن‌ماه خواهد بود اما باتوجه به اینکه سازمان امور اداری و استخدامی کشور در حال انجام اقدامات اولیه برای تعیین رشته‌ها، سهمیه‌ سازمان‌ها، میزان متقاضیان برای پذیرش در استان‌ها و رسته‌های شغلی است، پس از انجام این مراحل زمان دقیق آزمون مشخص می‌شود.

وی در خصوص برگزاری این آزمون به صورت سالیانه بیان کرد: بنا شده از این پس آزمون استخدام ویژه معلولان به صورت اختصاصی برای خودشان برگزار شود تا سهمیه‌های بلااستفاده برای استخدام معلولان پر شود./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید