مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 فروردین 1403

توصیه ستاد سفر: برای سفر به «ترکیه» مرزی غیر از بازرگان را انتخاب کنید

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از مسافران زمینی ترکیه درخواست کرد به دلیل ازدحام جمعیت در بازرگان، مرز خروجی دیگری را جایگزین کنند و همچنین از دو بندر «چارک و آفتاب» در جنوب ایران استفاده نشود.

مصطفی فاطمی ـ دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ـ با اشاره به ازدحام مرز بازرگان از تورهای مسافرتی درخواست کرد تدابیر لازم را انجام دهند و از مرزهای جایگزین به‌منظور تردد مسافران به کشور ترکیه استفاده کنند.

او با اشاره به بسته بودن بندر «چارک» و «آفتاب» به دلیل شرایط آب و هوایی، تاکید کرد: اطلاع‌رسانی لازم به مسافران به‌منظور  تردد نکردن از این دو بندر انجام شود.

فاطمی همچنین گفت: ممنوعیت استفاده از شناورهای غیرمجاز مورد تاکید باشد.

۶۹۸ اخطار، تعطیلی و تعلیق تأسیسات گردشگری

یحیی نقی‌زاده محجوب ـ مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ـ نیز با اشاره به آمار نظارت‌های انجام‌شده از  ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا دوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳، اظهار کرد: براساس آمار سامانه جامع نظارت و اطلاعات تأسیسات گردشگری در مجموع ۴ هزار و ۷۳۵  بازدید نظارتی از این تأسیسات انجام شده است، که در مجموع تذکر، اخطار، تعطیلی، تعلیق و نواقص ۶۹۸ مورد و تشویق‌ها ۲۵۸ مورد بوده است.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری همچنین به ارائه گزارش بازدیدهای انجام نظارتی از تأسیاست گردشگری و سرویس‌های بهداشتی و رسیدگی به شکایت‌ها تاکید کرد./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید