مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
29 اردیبهشت 1403

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور در جام رسانه امید

دلیل دشمنی‌ها پیشرفت‌های ایران است/ در بحث نظامی جزو کشورهای برتر هستیم
جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: یکی از دلایل دشمنی کشورهای دنیا با ایران، پیشرفت های جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژی و نظامی است. به صورتی که جورج فرید من استراتژیست بزرگ امریکایی معتقد است تنها مشکل ما با ایران، بحث پیشرفت های هسته ای نیست، بلکه ایران نشان داده که می تواند الگوی موفقی برای کشورهای اسلامی باشد.
سردار قاسم قریشی در بزرگترین جام رسانه امید که امروز، ۲۹ اردیبهشت ماه در تهران در حال برگزاری است، اظهارکرد: معتقدیم رسانه، ستون فقرات جهاد تبیین و محور و دریای امید آفرینی است و رسانه ها افسران میدانی هستند که دشمنان با به کارگیری تمامی ابزرهای شیطانی، و با تجهیزات مدرن خود در تلاش هستند با تزریق ناامیدی به جامعه از تلاش و شتاب ملت ما در کسب موفقیت ها بکاهند.
او با بیان این که انعکاس این رویداد بزرگ توسط رسانه ها، قدرت مردم ‌ایران به ویره جوانان را به رخ مردم جهان می کشد، ادامه داد: حضرت امام با انقلاب خود به مردم این باور را تزریق کرد که می توان زنجیرهای وابستگی را پاره کنند و به مردم برای استقلال و آزادی ساخت و خودکفایی ایران امید داد که مسیر پیشرفت را طی کنند اما باز هم با ایجاد جنگ تحمیلی سعی کردند با ایجاد کارشکنی، جلوی رشد و پیشرفت ها را بگیرند ولی دفاع مقدس هم نقطه آغازی بود که با وجود حمایت های همه جانبه شرق و غرب و نیز تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران، اراده خود را بر دشمن تحمیل کرد و برای اولین بار دستاوردی را به دست می آورد که در دولت های گذشته سابقه نداشت.
سردار قریشی با اشاره به تاریخ ایران در دوران پهلوی و دوران پس از آن و نیز پیشرفت های مختف نظام در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی، اظهارکرد: در ساخت انواع پهبادهای، ماهواره ها، انواع شناورهای دریایی و راهدارها در ابعاد مختلف جزو کشورهای برتر در بحث نظامی در دنیا بوده ایم‌.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر معرفی دفاع مقدس به عنوان یک مدرسه برای ملت ایران، افزود: با اتکا به روحیه جهادی و اعتماد و سرمایه هایی که جوانان در دفاع مقدس به دست آوردند و با هدایت دلسوزانه رهبر معظم انقلاب، ملت ما در مسیری قرار گرفت که مورد تحسین دوستان و دشمنان قرار گرفت و کشوری را که وابسته و بی اراده و ضعیف بود را به کشوری قدرتمند و الگو برای کشورهای اسلامی تبدیل کرد.
او عنوان کرد: کشور ما در تولید علم و فناوری در دوران بعد از انقلاب به ۴۱۱ مورد دست یافت. در بحث سد سازی قبل از انقلاب در رده نوزدهم بودیم اما در سال های اخیر به رتبه سوم ارتقا یافت. همچنین خرسندیم که اعلام کنیم بر اساس منابع رسمی دنیا، امروز رتبه دوم فناوری سلول های بنیادی، رتبه سوم ساخت و ساز سد در دنیا، رتبه سوم فارغ التحصیلان مهندسی عمران، رتبه ششم در تولیدات فناوری نانو، رتبه هفتم در رشد امید به زندگی، رتبه دهم در صنعت هواپیما، رتبه یازدهم در کاهش مرگ و میر، ششم در قدرت نظامی، چهاردهم در هوش مصنوعی، رتبه یازدهم در فناوری پرتاب ماهواره، و جزو پنج کشور برتر دنیا در علم ژنتیک، جزو ۱۰ کشور دنیا در مقابله با بیماری کرونا، جزو ۱۰ کشور برتر سازنده داروهای بیماری های خاص و … است.
سردار قریشی گفت: همچنین قبل از انقلاب، در ۹۷ درصد از تامین دارو وابسته بودیم اما امروز افتخار می کنیم که برجسته ترین پزشکان و جراحان دنیا را داریم و بیش از ۹۷ درصد دارو را در کشور تولید می کنیم. امروز در تولید علم در قبل از انقلاب یک مورد داشتیم اما در بعد از انقلاب ۴۱۸ مقاله تولید کردیم. در ساخت سد نیز ۱۹ سد در قبل از انقلاب داشتیم که بعد از انقلاب، سومین کشور سازنده سد هستیم. قبل از انقلاب فارغ التحصیلان ما ۶ درصد بوده و امروز به بیش از ۴۴ درصد رسیده است. تعداد پزشکان و متخصصان زن ۵۹۷ نفر بوده اند که امروز بیش از ۶۰ هزار نفر پزشک و متخصص در بخش زنان داریم. نویسندگان در قبل از انقلاب 10 نفر بودند و امروز بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نویسنده مولف و نویسنده داریم.
او بیان کرد: در بخش نظامی توان ساخت پیش پا افتاده ترین موشک را نداشتیم و امروز مفتخریم به ساخت موشک بالستیک، تانک و توپ، شناورهای دریایی، پهپاد و ماهواره و انواع رادارها و … جزو کشورهای برتر دنیا هستیم. علاوه بر دستاورد دفاع مقدس می توانیم با افتخار به عملیات وعده صادق اشاره کنیم که در حقیقت وعده صادق دو بعد داشت. یک بعد اراده، شجاعت و توانمندی فکری و روحی که فرماندهان ما داشتند و بعد دوم که بسیار مهم بود، بعد فنی و توانمندی بود که جمهوری اسلامی قادر باشد این عملیات را انجام دهد.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید