مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
22 اسفند 1402

حوادث چهارشنبه‌سوری؛ ۸۲۷ مصدوم و ۱۳ فوتی تاکنون / قطع عضو ۶۳ نفر / افزایش ۲۴ درصدی آمار مصدومان نسبت به سال گذشته

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش شمار آسیب دیدگان اظهار کرد: تا ساعت ۱۷:۳۰ امروز ۲۲ اسفندماه، ۶۲۳ نفر براثر حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

سازمان اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان، آسیب‌دیدگان و فوتی‌های حوادث “چهارشنبه‌سوری” را اعلام کرد.

“چهارشنبه‌سوری” یکی از جشن‌های باستانی ایران است که در آستانه نوروز برگزار می‌شود اما متأسفانه در سال‌های اخیر، شیوه برگزاری این مراسم سنتی و اصیل، دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده و این جشن قدیمی تبدیل به مراسمی برای انفجار مواد آتش‌زا و ترقه و مواد محترقه شده است.

متأسفانه سالانه تعداد زیادی از افراد در آستانه تعطیلات نوروزی، بر اثر انفجار این مواد دچار آسیب می‌شوند و عید نوروز را به کام خود و خانواده‌هایشان تلخ می‌کنند.

در این گزارش آمار لحظه به لحظه حوادث، مصدومین و فوتی‌های “چهارشنبه‌سوری” ارائه می‌شود:

ساعت 15 ـ 542 مصدوم و 12 فوتی

جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: از اول تا بیست و دوم اسفندماه 542 نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد متأسفانه 12 نفر فوت کرده‌اند.

وی افزود: تعداد 41 نفر از مصدومان دچار قطع عضو، 258 نفر دچار سوختگی و 167 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

ساعت 16 ـ 551 مصدوم و 12 فوتی 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت 551 نفر از ابتدای اسفند تا ساعت 16 روز 22 اسفندماه خبر داد و گفت: از این تعداد 12 نفر فوت کرده‌اند.

بابک یکتاپرست افزود: تعداد 43 نفر دچار قطع عضو، 269 نفر دچار سوختگی و 177 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد 202 نفر توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند و 317 نفر نیز به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، 20 نفر از این مصدومان نیز در محل حادثه درمان شده‌اند.

ساعت 17:30 – افزایش شمار آسیب‌دیدگان به 623 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش شمار آسیب دیدگان اظهار کرد: تا ساعت 17:30 امروز 22 اسفندماه، 623 نفر براثر حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد 12 نفر فوت کرده‌اند.

یکتاپرست افزود: 43 نفر دچار قطع عضو، 200 نفر دچار آسیب چشمی و 284 نفر دچار سوختگی شده‌اند.

ساعت ۱۹:۳۰ _ ۸۲۷ مصدوم و ۱۳ فوتی

گزارش‌ها از ابتدای اسفند تا عصر امروز حاکی از آن است که ۸۲۷ تن تا ساعت ۱۹:۳۰ امروز دچار مصدومیت شده‌اند. ۱۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور نیز در این باره به ایسنا گفت: در میان این آسیب‌دیدگان ۶۳ مورد منجر به قطع عضو شده است. ۲۸۱مورد دچار آسیب دیدگی از ناحیه چشم شده و ۳۸۱ مورد نیز با سوختگی تحت درمان قرار دارند.

همچنین محمد اسماعیل توکلی، رئیس مرکز اورژانس استان تهران درباه آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در تهران به ایسنا گفت: از صبح امروز تا ساعت ۱۹ مجموعا ۲۵ نفر دچار مصدومیت شده و دو تن نیز فوت کرده‌اند. از تعداد مصدومان بیشترین آسیب دیدگی مربوط به سوختگی بوده که ۹ نفر به این آسیب تحت درمان قرار دارند. قطع عضو با سه مورد و خونریزی نیز با یک مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارد.  از تعداد مصدومان ۱۸ نفربه مراکز درمانی منتقل شده‌اند و ۹ نفر نیز خدمات درمانی را در محل دریافت کرده‌اند.

افزایش ۲۴ درصدی آمار مصدومان نسبت به سال گذشته

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه آمار مصدومان مراسم‌های مربوط به چهارشنبه سوری نسبت به سال گذشته آمار افزایش داشته است، گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است که از میان آن‌ها ۹۰ درصد آقایان و ۱۰ درصد خانم‌ها بوده و از کل این تعداد ۶۷ درصد، افراد زیر ۱۸ سال بوده‌اند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید