مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
30 مرداد 1401

دختر مغز متفکر کرملین و متحد پوتین در انفجار خودرو کشته شد

«داریا داگینا» (Darya Dugina) دختر «الکساندر داگین» اندیشمند سیاسی روسیه که در غرب به مغز متفکر کرملین و متحد پوتین مشهور است، در حادثه انفجار خودرو اش در نزدیکی مسکو کشته شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای نشریه انگلیسی گاردین با انتشار این خبر نوشت: داریا داگینا، ۳۰ ساله، دختر  الکساندر داگین (Alexander Dugin) متحد پوتین بود که به همراه پدرش که یک فرد «فرا ملی گرا» است به خارج از مسکو سفر کرده بود.

به ادعای این نشریه انگلیسی، الکساندر داگین  به شدت بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نفوذ دارد، حال دختر وی در یک حادثه انفجار قدرتمند در داخل خودرو کشته شده است.

گاردین افزود: داریا داگینا ساعت ۲۱:۳۰ به وقت محلی، سوار بر یک دستگاه اتومبیل «تویوتا لندکروز» در نزدیکی روستایی به نام «بولشی ویازمی»  (Bolshiye Vyazemy) در  فاصله ۲۰ کیلومتری غرب مسکو بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده کشته شد.

داریا دوگینا در کنار پدرش الکساندر دوگین در جریان شرکت در جشنواره سنتی خانوادگی چند ساعت قبل از حادثه انفجار خودرو

شبکه خبری راشاتودی نیز ضمن پوشش این خبر گزارش داد: الکساندر داگین که یک مفسر سیاسی است، در غرب به «مغز متفکر ایدئولوژیک کرملین» مشهور است.

این رسانه روسی درادامه افزود: الکساندر داگین  غروب روز شنبه (روز گذشته) و پیش از وقوع این حادثه برای سخنرانی در مورد «سنت و تاریخ» در جشنواره ای در نزدیکی مسکو شرکت کرده بود که دخترش نیز بعنوان مهمان حضور داشت، برخی خبرهای تایید نشده حاکی است که داگین ابتدا قصد داشته با خودرو دخترش این جشنواره را ترک کند  اما بعدا تصمیم خود را تغییر می دهد، شاهدان از حضور بهت زده الکساندر داگین در نزدیکی محل وقوع انفجار خوردو دخترش خبر دادند، مقام های روسی در حال بررسی علل این حادثه هستند.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید