مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
7 خرداد 1403

روزنامه دانشگاه آزاد: معتدلین در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، حامی لاریجانی خواهند بود

اگرچه لاریجانی ازجمله افرادی است که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ردصلاحیت شد، اما با توجه به صحبت‌های رهبری بعد از ماجرای ردصلاحیت وی، این احتمال مطرح است که ممکن است لاریجانی در این دوره انتخابات تایید شود.

روزنامه فرهیختگان متعلق به دانشگاه آزاد نوشت: اگرچه لاریجانی ازجمله افرادی است که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ردصلاحیت شد، اما با توجه به صحبت‌های رهبری بعد از ماجرای ردصلاحیت وی، این احتمال مطرح است که ممکن است لاریجانی در این دوره انتخابات تایید شود.

البته درحالی‌که گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده، علی لاریجانی هنوز نظر قطعی در این رابطه اعلام نکرده و صفحات رسمی وی بدون تایید یا تکذیب اخبار حضور یا عدم حضور لاریجانی در انتخابات تنها به این امر اشاره کرده‌اند که اخبار رسمی در مورد لاریجانی در صفحات رسمی وی اعلام خواهد شد.

به نظر می‌رسد لاریجانی هنوز تصمیم قطعی درمورد حضور یا عدم حضور خود در انتخابات نگرفته است، اما در صورت حضور وی در انتخابات، حزب اعتدال و توسعه ازجمله گروه‌های سیاسی خواهند بود که از لاریجانی حمایت خواهند کرد. برمبنای آخرین شنیده‌ها، اعضای حزب اعتدال و توسعه در جلسه‌ای با حضور لاریجانی از وی برای حضور و کاندیداتوری در انتخابات دعوت کردند، اما لاریجانی در پاسخ اظهار داشته که شواهدی مبنی‌بر تغییر فضای سیاسی مشاهده نکرده است و اگر تغییری حاصل نشود، در انتخابات حاضر نخواهد شد.

لاریجانی البته در این جلسه به این موضوع هم اشاره کرده که بهتر است حزب اعتدال به سراغ افرادی مثل جواد ظریف و قاضی‌زاده‌هاشمی برود. با این‌حال به نظر می‌رسد لاریجانی تمایل به حضور در انتخابات دارد، اما هنوز تصمیم قطعی در این رابطه نگرفته است. علاوه‌براین درحالی‌که برمبنای گمانه‌زنی برخی از رسانه‌ها گفته می‌شد لاریجانی شرط و شروطی برای حضور در انتخابات گذاشته، اما در جلسه اعتدال با لاریجانی شرط و شروطی از جانب لاریجانی مطرح نشده و او در حال حاضر در حال بررسی شرایط است. درحالی‌که به نظر می‌رسد محمدجواد ظریف تمایلی برای حضور در انتخابات ندارد، لاریجانی تنها گزینه جدی‌ای خواهد بود که اعتدالی‌ها از وی حمایت خواهند کرد.

لاریجانی گزینه قطعی مورد حمایت اعتدالی‌ها خواهد بود و طیفی از اصلاح‌طلبان معتدل نیز از لاریجانی حمایت خواهند کرد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید