مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 شهریور 1401

شولتز: آلمان ۵۰۰ میلیون یورو کمک نظامی دیگر به کی‌یف می‌دهد

صدراعظم آلمان اعلام کرد که این کشور ۵۰۰ میلیون یورو دیگر جنگ افزارهای نظامی به اوکراین تحویل خواهد داد که بخشی از آن در سال ۲۰۲۳ تحویل می‌شود.

به نقل از روزنامه لو فیگارو، اولاف شولتز روز چهارشنبه در پیام ویدیویی که به مناسبت جشن ملی اوکراین در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد، افزود: این تحویل شامل سه سامانه پدافند هوایی Iris-T (سیستم تصویربرداری مادون قرمز کنترل شده برای توسعه موشک هوا به هوای فروسرخ کوتاه برد تا متوسط برد)، تانک های بازیابی (خودروی نظامی زرهی برای تعمیر تانک‌های جنگی یا هر وسیله نقلیه نظامی دیگری در میدان نبرد)، سامانه پرتاب راکت، مهمات و تجهیزات ضد پهپاد خواهد بود.

صدراعظم آلمان همچنین با اشاره به تحویل تجهیزات نظامی جدید که روز گذشته توسط برلین اعلام شد، اظهار داشت: ما به تحویل سلاح و آموزش سربازان اوکراینی ادامه خواهیم داد.

شولتز با بیان اینکه کشورش تا زمانی که نیاز باشد از کی‌یف حمایت می‌کند، گفت: آلمان امروز و تا زمانی که اوکراین به حمایت ما نیاز دارد، محکم در کنارش ایستاده است.

صدراعظم آلمان با بیان اینکه تحریم‌های خود را [علیه روسیه] ادامه خواهیم داد، افزود: با حمایت مالی از اوکراین به بازسازی شهرها و روستاهای ویران شده این کشور کمک می‌کنیم.

شولتز یادآوری کرد: آبی و زرد (پرچم اوکراین) و گروه پر ستاره اروپا به هم مرتبط هستند.

وی گفت: اوکراینی‌های عزیز، کشور شما به دلیل قوی و شجاع بودن و داشتن دوستانی در اروپا و سراسر جهان، سایه تاریک جنگ را از بین خواهد برد.

با گذشت ۶ ماه از جنگ اوکراین، متحدان غربی این کشور میلیاردها دلار تجهیزات نظامی و سایر کمک‌ها را به کی‌یف ارسال کرده‌اند و گرچه این اقدامات از شکست سریع جلوگیری کرد اما آنها از پیوستن مستقیم به نبرد علیه نیروهای روسی که اکنون بخش‌های زیادی از شرق و جنوب اوکراین را در کنترل دارند، محتاط بوده‌اند./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید