مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
22 شهریور 1401

مخالفت قطر با افتتاح کنسولگری موقت رژیم صهیونیستی در دوحه

دولت قطر با افتتاح کنسولگری موقت رژیم صهیونیستی در دوحه در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال مخالفت کرد.

به گزارش از سانه‌های عبری زبان طی روزهای گذشته از انجام مذاکراتی بین رژیم صهیونیستی و قطر در مورد افتتاح کنسولگری موقت این رژیم در دوحه خبر داده بودند که برخی منابع در گفت‌وگو با روزنامه “العربی الجدید” این مسئله را تکذیب و اعلام کردند که این درخواست از طریق فیفا مطرح شده و دوحه هم آن را نپذیرفته است.

در همین راستا، روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از یک مسئول بلندپایه اسرائیلی مدعی شده بود که طی روزهای اخیر گفت‌وگوهایی با قطری‌ها در مورد افتتاح کنسولگری موقت رژیم صهیونیستی در دوحه برای کمک‌رسانی به اسرائیلی‌ها در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی انجام شده است.

شبکه عبری زبان کان نیز تاکید کرده که قطر اهمیتی به درخواست افتتاح کنسولگری موقت رژیم صهیونیستی نداده اما مذاکرات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

با این حال، برخی منابع در گفت‌وگو با العربی الجدید هرگونه مذاکره مستقیم بین قطر و رژیم صهیونیستی در رابطه با این مسئله را رد کرده و عنوان کردند که طرف صهیونیستی با فیفا گفت‌وگو کرده و سعی داشته تا مسئولان فیفا را راضی کند قطر را برای موافقت با این درخواست تحت فشار قرار دهند اما در نهایت، دوحه این درخواست را نپذیرفته است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید