مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
20 شهریور 1401

مشاور سازمان محیط زیست: ٣۴ میلیون هکتار از اراضی کشور به کانون‌های گرد و غبار تبدیل شده اند

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۵۲ میلیون هکتار از اراضی کشور قابلیت تبدیل شدن به کانون‌های گرد و غبار را دارند که از این میزان ٣۴ میلیون هکتار تبدیل شده اند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۵۲ میلیون هکتار از اراضی کشور قابلیت تبدیل شدن به کانون‌های گرد و غبار را دارند.

لاهیجان‌زاده مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست گفت: بر اساس بندهای ١۵ گانه سیاست‌های ابلاغی، قرار است در سال ١۴٠۴ از محیط زیست مطلوب بهره‌مند باشیم، اما آمار‌ها نشان می‌دهند به وضعیت مطلوب نرسیده‌ایم.

به گفته آقای لاهیجان‌زاده در ٢٠ سال گذشته، به جز یک یا دو سال کشور با خشکسالی مواجه بوده و باعث ایجاد کانون‌های گرد و غبار بسیاری شده است. از این رو تمام برنامه‌های توسعه‌ای باید منطبق با شرایط کشور باشد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۵۲ میلیون هکتار از اراضی کشور قابلیت تبدیل شدن به کانون‌های گرد و غبار را دارند که از این میزان ٣۴ میلیون هکتار تبدیل شده اند.

آقای لاهیجان‌زاده گفت: از ١٣٠ میلیارد مترمکعب آب تجدیدشونده به ١٠٠ میلیارد متر مکعب رسیده ایم این نشان می‌دهد اگر سرانه مصرف از ١٧٠٠ متر مکعب کمتر شود یعنی وارد تنش آبی شده ایم که البته الان بیشتر استان‌های کشور وارد این مرحله شده اند.

به گفته آقای لاهیجان زاده وضعیت آب‌های زیرزمینی کشور بحرانی است و آبخوان‌های کشور در سال به طور متوسط ۵۵ سانتیمتر افت می کنند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحران فرونشست زمین نیز به یکی از چالش‌های بزرگ تبدیل شده است، این مسأله در استان اصفهان بسیار نگران کننده است فرونشست را در شهر اصفهان هم داریم، در تهران، البرز و دامغان هم وضعیت بهتر نیست./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید