مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
24 اسفند 1402

هشدار امارات به تل آویو: در صورت عدم موافقت با ورود کمک‌های بشر دوستانه به غزه، مسیر تجاری زمینی محرمانه بسته خواهد شد

یک رسانه اسرائیلی به نقل از منابعش نوشت: امارات متحده عربی به شدت به اسرائیل هشدار داده است در صورت عدم موافقت با ورود کمک‌های بشر دوستانه به نوار غزه، ارسال کالا از طریق مسیر تجاری زمینی محرمانه به مقصداسرائیل متوقف خواهد شد.

به گزارش پایگاه رأی الیوم، شبکه صهیونیستی «آی ۲۴ نیوز» در این باره گزارش داد: به دلیل اقدام کابینه بنیامین نتانیاهو برای بستن مکرر گذرگاه‌ها و مسیرهای امدادرسانی به آوارگان فلسطینی در غزه، اعتماد امارات به وی کاهش یافته است.

اگرچه امارات و رژیم صهیونیستی به وجود پل تجاری زمینی برای انتقال کالا به سرزمین های اشغالی اذعان نکرده اند، اما به دنبال آغاز حملات جنبش انصار الله یمن به کشتی های اسرائیلی یا عازم سرزمین های اشغالی در نوامبر گذشته، برخی از رسانه های عبری از وجود این مسیر تجاری زمینی خبر دادند.

ماه گذشته نیز پایگاه تایمز آف اسرائیل نوشت که توقف فعالیت کشتی های رژیم صهیونیستی در دریای سرخ باعث شده است این رژیم به جابجایی زمینی بار از کشورهای شرق آسیا به مقصد سرزمین های اشغالی از طریق یک مسیر زمینی جایگزین روی بیاورد. این مسیر از کشورهایی مانند عربستان و اردن عبور می کند.

شرکت باربری «منتفیلد لوجستیکس» رژیم صهیونیستی از جمله شرکت‌هایی است که در ایجاد مسیر تجاری با هدف دور زدن دریای سرخ و ارسال زمینی کالا از بنادر دبی و بحرین فعالیت می کند و این محموله ها پس از عبور از کشورهای امارات، عربستان و اردن، وارد سرزمین های اشغالی می شوند.

شبکه صهیونیستی «آی ۲۴ نیوز» همچنین اعلام کرد: با وجود اینکه اسحاق هرتزوک رئیس رژیم صهیونیستی در سفر اخیرش به امارات متحده عربی تلاش کرد بین نتانیاهو با سران این کشور میانجی گری کند، اما محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی ورود به هر گونه گفت‌وگو با نتانیاهو را رد کرده است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید