مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 فروردین 1403

هشدار پلیس راه نسبت به ریزش سنگ در محورهای کوهستانی مازندران

پلیس راه مازندران با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر استقرار سامانه ناپایدار جوی در ارتفاعات که با بارش رگباری باران، وزش باد، رانش زمین و خطر ریزش سنگ در محورهای کوهستانی همراه است، از رانندگان وسایل نقلیه خواست هنگام تردد در محورهای ارتباطی این استان جوانب احتیاط را در نظر بگیرند

ایرنا: پلیس راه مازندران با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر استقرار سامانه ناپایدار جوی در ارتفاعات که با بارش رگباری باران، وزش باد، رانش زمین و خطر ریزش سنگ در محورهای کوهستانی همراه است، از رانندگان وسایل نقلیه خواست هنگام تردد در محورهای ارتباطی این استان جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

تردد وسایل نقلیه از محور چالوس و آزادراه تهران – شمال مسیر (شمال به جنوب) تا اطلاع بعدی ممنوع است.

بر اساس این اعلام، جاده چالوس در مسیر (جنوب به شمال) حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه با ترافیک سنگین مواجه است.

همچنین ترافیک سنگین در آزادراه تهران – شمال مسیر (جنوب به شمال) محدوده تونل شماره ۱۲ حدفاصل تونل شماره ۱۷ تا شهرستانک و تونل البرز تا انتهای آزادراه ادامه دارد.

جاده هراز نیز در مسیر (جنوب به شمال) محدوده‌های پیست آبعلی، لاسم و آب اسک از ترافیک سنگین وحرکت کند خودروها برخوردار است.

هشدار پلیس راه نسبت به ریزش سنگ در محورهای کوهستانی مازندراندرجاده سوادکوه نیز تردد خودروها در مسیرهای رفت وبرگشت روان اعلام شده است.

در ضمن محورهای شمالی فاقد مداخلات جوی است و رانندگان با رعایت سرعت مطمئنه در این مسیرها رانندگی کنند.

رانندگان از توقف در حاشیه جاده‌های کوهستانی استان پرهیز کنند چرا که احتمال ریزش سنگ و رانش کوه در این جاده ها وجود دارد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید