مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
13 شهریور 1401

وجود یک هزار آموزشگاه غیرمجاز زبان در کشور

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با بیان اینکه آمار آموزشگاه‌های غیرمجاز زبان در کشور در دست بررسی است، گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود یکهزار آموزشگاه غیرمجاز زبان در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگاران احمد محمودزاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: آموزشگاه‌های غیرمجاز زبان انگلیسی طی ۲ سال اخیر به دلیل شیوع کرونا بیشتر در فضای مجازی فعالیت می کنند.
وی از طراحی سامانه‌ای برای ثبت آموزشگاه های زبان دارای مجوز خبر داد و گفت: این سامانه به زودی فعال خواهد شد و والدین می توانند از مجاز بودن کلاس های آموزشی و زبان فرزند خود با مراجعه به این سامانه اطمینان حاصل کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مراکز مجاز با سابقه فعالیت زیر ۲۰ سال می توانند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.
قانون تاسیس مدارس غیردولتی در حال بازنگری است
محمودزاده گفت: قانون تاسیس مدارس غیر دولتی در حال بازنگری است و مصوبات کمیسیون اخذ شده است.
وی ادامه داد: در کنار حمایت های قانونی که وجود دارد دو مورد استقرار مدارس در فضاهای استاندارد با فضای نسبی و تهیه بسته منزلتی و معیشتی معلمان در دستور کار قرار دارد، هر چند اجرای این طرح برای دولت و موسسان مدارس غیردولتی بار مالی دارد.
محمودزاده با تاکید بر اینکه قرار است ساعت کار معلمان فعال دوره ابتدایی در غیرانتفاعی ها ۲۵ ساعته و بیمه کامل شود، افزود: معلمان دوره متوسطه نیز ۳۰ ساعته و متناسب با ساعت کاری بیمه و عوامل اجرایی مدرسه ۳۶ ساعته می شود.
وی تصریح کرد: سطح حقوق معلمان فعال در مدارس غیردولتی امسال مشخص شده اما حقوق پنج میلیون و ۶۰۰ تومان برای معلمان با ۴۴ ساعت تدریس بوده که با این مصوبه برای ۲۴ ساعت با بیمه کامل اجرا خواهد شد.
رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی تصریح کرد: تغییر در محتوای کتاب های آموزشی مورد استفاده در آموزشگاه ها بخصوص کلاس های زبان در حال بررسی بوده و قرار است این کتاب ها متناسب با بوم، فرهنگ و آداب کشور تغییر کند.
وی اظهار داشت: حدود ۱۲.۱۳ درصد معادل ۲ میلیون دانش آموز کشور در ۱۷ هزار مدرسه غیردولتی کشور تحصیل می کنند و ۲۰ هزار مرکز آموزشی شامل آموزشگاه های زبان، کلاس های کنکور، تقویتی و غیره در کشور وجود دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: برنامه ریزی جدی در بخش تامین فضای فیزیکی آموزشگاه های غیردولتی در کشور انجام شده به طوری که در تلاش هستیم مراکز غیرمجاز نداشته باشیم.
محمودزاده با تاکید بر اینکه اجرایی سازی سند تحول بنیادین در مدارس مد نظر قرار دارد، گفت: آموزش و پرورش در صدد ایجاد برش های مدرسه ای، منطقه ای و استانی است.

وی افزود: متوسط وضعیت آموزشی مدارس غیردولتی در استان کرمان رضابت بخش نیست لذا شاخص ها اعلام و مدارس در این زمینه بازرسی می شود.

محمودزاده، رتبه استان کرمان در جذب دانش آموز در مدارس غیردولتی را پنجم و بالاتر از متوسط کشور اعلام کرد.

وی افزود: توانمندسازی و استانداردسازی نیروی انسانی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، افزود: در این راستا آموزش های ضمن خدمت برگزار شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تقویت کیفی و توسعه کمی مدارس غیردولتی در دستور کار قرار دارد، گفت: شوراهای آموزش و پرورش به عنوان قرارگاه اجرای سند تحول بنیادین باید ایفای نقش کنند و ظرفیت های بدون استفاده آموزش و پرورش در استان ها باید تغییر کابری پیدا کرده و ارزش افزوده بیشتر داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه قانون تاسیس مدارس غیردولتی را در دست بازنگری داریم، تصریح کرد: بسته منزلتی و معیشتی معلمان نیز پیگیری می شود.
وی همچنین با بیان اینکه معلمان وظیفه خطیری در انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب و ادبیات هشت سال دفاع مقدس به دانش آموزان دارند، گفت: باید از شخصیت سردارحاج قاسم سلیمانی الگوبرداری کنند.
وی افزود: شهید سلیمانی به دلیل اخلاص در کارها ماندگار شد لذا باید این الگو و مدل مدیریتی را مورد بهره برداری قرار داد./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید