مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
15 خرداد 1403

و Claude و Perplexity هم‌زمان از دسترس خارج شدند؛ آخرالزمان هوش مصنوعی؟

درحالی‌که تصور می‌شد مشکلات گسترده‌ی ChatGPT برطرف شده‌اند، بررسی‌ها نشان می‌دهد که این چت‌بات هوش مصنوعی باردیگر از دسترس خارج شده است. این دومین‌بار در یک روز اخیر است که چت‌جی‌پی‌تی با مشکل مواجه می‌شود. براساس گزارش‌ها، افزون‌بر ChatGPT، سرویس‌های هوش مصنوعی Claude و Perplexity نیز از دسترس خارج شده‌اند. قطعی گسترده و هم‌زمان سه چت‌بات معروف بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد.

زومیت: چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT از ساعاتی پیش برای دومین‌بار در طول یک روز اخیر از دسترس خارج شده است.

درحالی‌که تصور می‌شد مشکلات گسترده‌ی ChatGPT برطرف شده‌اند، بررسی‌ها نشان می‌دهد که این چت‌بات هوش مصنوعی باردیگر از دسترس خارج شده است. این دومین‌بار در یک روز اخیر است که چت‌جی‌پی‌تی با مشکل مواجه می‌شود.

براساس گزارش‌ها، افزون‌بر ChatGPT، سرویس‌های هوش مصنوعی Claude و Perplexity نیز از دسترس خارج شده‌اند. قطعی گسترده و هم‌زمان سه چت‌بات معروف بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد.

در‌حال‌حاضر، بسیاری از کاربران نسخه‌ی موبایلی و وب ChatGPT به این چت‌بات دسترسی ندارند و نمی‌توانند پاسخ‌های تولیدشده را ببینند.

OpenAI در صفحه‌ی وضعیت ChatGPT می‌‌نویسد: «چت‌جی‌پی‌تی هم‌اکنون برای برخی از کاربران دردسترس نیست. در حال تحقیق روی این مشکل هستیم.»

ظاهراً دور دوم مشکلات ChatGPT از ساعت ۱۸ به وقت ایران شروع شده‌اند و هزاران گزارش از مشکل این چت‌بات ثبت شده است.

ChatGPT در اواخر سال ۲۰۲۳ نیز از دسترس خارج شده بود؛ زمانی‌که دسترسی به این چت‌بات به‌مدت ۹۰ دقیقه غیرممکن شد.

در اواخر ۲۰۲۳، مشکل ChatGPT شامل API شرکت OpenAI نیز می‌شد؛ اما این بار ظاهراً API بدون مشکل فعالیت می‌کند. OpenAI چند ماه پس از قطعی سال ۲۰۲۳ گفت که آن اتفاق نتیجه‌ی حملات DDoS بوده است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید