مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 مهر 1402

پارلمان مصر ارائه اختیارات لازم به السیسی برای هر اقدامی در خصوص فلسطین را صادر کرد

پارلمان مصر در نشست فوق‌العاده امروز، اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی مجوز لازم برای هرگونه اقدام لازمی در خصوص فلسطین را دارد.

 آرتی عربی نوشت: «احمد سعد از مقامات پارلمان مصر از همه پارلمان‌های دیگر کشورها خواست تا تجاوزات اسرائیل در خاک فلسطین را محکوم کرده و از غیرنظامیان بی گناه در راستای ارزش‌های انسانی و قوانین بین‌المللی دفاع کنند».

مجلس سنای مصر نیز روز گذشته اختیارات لازم به

عبدالفتاح السیسی برای هر اقدام لازمی در راستای حمایت از امنیت ملی مصر و حمایت از مسأله فلسطین را صادر کرد.

مجوز پارلمان‌های مصر در حالی است که پیش از این عبدالفتاح السیسی اعلام کرده بود که تلاش برای کوچاندن اهالی غزه به صحرای سیناء به منزله اعلام جنگ علیه مصر و تهدیدی علیه امنیت ملی این کشور است.

امروز نیز رهبران مصر و اردن در نشستی در قاهره ضمن درخواست توقف فوری جنگ در نوار غزه، بر مخالفت خود با کوچ اجباری فلسطینیان تاکید کردند.

رزمندگان عزالدین القسام (شاخه نظامی حماس) در تاریخ 15 مهر در عملیاتی به نام «طوفان الاقصی» وارد شهرک‌های اسرائیلی در اطراف غزه شدند که تاکنون این حمله بیش از 1500 کشته از جمله 306 نظامی اسرائیلی در پی داشته است. در مقابل نیز طی حملات اشغالگران به غزه تاکنون 3500 نفر به شهادت رسیده و نزدیک 12 هزار نفر زخمی شده‌اند که به گفته مقامات غزه 70 درصد آن‌ها زن و کودک هستند./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید