مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
23 تیر 1401

ویزای آمریکا نیامد؛ لغو سفر دوومیدانی‌کاران به مسابقات قهرمانی جهان

حضور دو ملی‌پوش دوومیدانی کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی آمریکا لغو شد.

هجدهمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جهان از فردا (جمعه 15 جولای-24 تیر) به میزبانی شهر اورِگون در کشور آمریکا آغاز می‌شود و تا 24 جولای (یکشنبه 2 مرداد) ادامه خواهد داشت.

برای حضور در این رقابت‌ها دو ملی‌پوش کشورمان مجوز لازم را کسب کرده بودند؛ مهدی پیرجهان در 400 متر با مانع از طریق رنکینگ و احسان حدادی در پرتاب دیسک با دعوت فدراسیون جهانی می‌توانستند در این رویداد بزرگ شرکت کنند اما سفر آنها به دلیل عدم صدور ویزا لغو شد.
فدراسیون دوومیدانی اواخر خرداد ماه کارهای مربوط به دریافت ویزا را انجام داد. بر این اساس، پیرجهان به همراه رضایی دبیر فدراسیون و فردین‌پور مدیر تیم‌های ملی راهی ارمنستان شدند تا برای دریافت ویزا از طریق سفارت آمریکا در آن کشور اقدام کنند.
با گذشت بیش از سه هفته و با وجود آنکه اقدامات لازم از سوی فدراسیون جهانی دوومیدانی نیز صورت گرفته بود، اما ویزای این سه نفر صادر نشد تا سفر آنها لغو شود.
در این بین شرایط برای احسان حدادی کمی متفاوت رقم خورد. حدادی که ماه گذشته برای انجام تمرینات به مدت 2 هفته به آمریکا رفته بود، ویزا برای سفر به این کشور را دارد، اما او نیز تصمیم گرفته که به تنهایی در مسابقات جهانی شرکت نکند. البته به نظر می‌رسد رکورد پایین حدادی در لیگ دوومیدانی که با پرتاب 58.57 متری به ثبت رسید، در این تصمیم ورزشکار کشورمان بی‌تاثیر نبوده است.
عدم صدور ویزا در حالی از سوی آمریکا صورت گرفته که چند روز قبل، این کشور از صدور ویزا برای ورزشکار تیراندازی با کمان، کاراته و موی تای کشورمان برای حضور در بازی‌های جهانی (World Games) امتناع کرده بود./تسنیم

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید