مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
23 تیر 1401

سپاه را از لیست تروریستی خارج نمی کنم حتی به قیمت نابودی برجام

بایدن در اسرائیل گفت: خروج یکجانبه ترامپ از برجام را “اشتباهی بزرگ” بود و پیامد این اقدام ترامپ این بوده که ایران اکنون به دستیابی به سلاح هسته‌ای نزدیک ‌تر است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا می گوید واشنگتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از لیست تروریستی خارج نخواهد کرد حتی اگر پیامد این تصمیم مرگ برجام باشد.

بایدن در حاشیه سفر منطقه ای 4 روزه خود به اسراییل و عربستان سعودی در مصاحبه ای (از پیش ضبط شده) با کانال 12 تلویزیون اسراییل با اعلام این موضوع گفت آمریکا حتی به قیمت مرگ برجام، سپاه را از لیست تروریستی خارج نخواهد کرد.

بایدن در این مصاحبه خود با بار دیگر تاکید کرد که اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

بایدن در این مصاحبه خود با بار دیگر تاکید کرد که اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

او در پاسخ به این سوال که آیا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای از زور استفاده می کند، گفت: اگر این آخرین راه حل باشد، بله.

بایدن همچنین خروج یکجانبه ترامپ از برجام را “اشتباهی بزرگ” خواند و گفت پیامد این اقدام ترامپ این بوده که ایران اکنون به دستیابی به سلاح هسته‌ای نزدیک ‌تر است.

بایدن با اشاره به اینکه تنها سناریوی بدتر از وضعیت فعلی” دست یابی ایران به سلاح هسته ای” است، افزود برای جلوگیری از این سناریو اقدام نظامی را به عنوان آخرین راه حل ممکن در نظر می گیرد.

او همزمان گفت دولتش مصمم به بازگشت متقابل به برجام است و در این زمینه توپ را در زمین ایران دانست./مشرق نیوز

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید