مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
24 تیر 1401

امسال ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بیماران خاص پرداخت می‌شود

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه تامین بخشی از هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب العلاج پرداخت می شود.

وحید سلیمی روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش طرح هلال رحمت بجنورد مرکز خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیماران نیازمند پس از ارایه اسناد درمانی، دارویی و انجام فرآیند مددکاری در مراکز جمعیت هلال احمر استان ها از این تسهیلات تا سقف مشخص بهره‌مند می شوند.
وی افزود: این اعتبار قرار است از طریق بانک‌های عامل و بر اساس برش استانی به مراکز جمعیت هلال احمر در استان‌ها، تزریق شود.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: این تسهیلات در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان بود که امسال با پیگیری‌های انجام شده به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی بیان کرد: سازمان داوطلبان با کمک صاحب نظران در قالب کمیته مشورتی، ضمن نیازسنجی خدمات مختلف مورد نیاز بیماران، شیوه‌نامه حمایت از بیماران نیازمند و صعب‌العلاج را که شامل استاندارد تشخیص، درمان، توانبخشی و داروهای مورد نیاز است، تدوین و به استان‌ها ابلاغ خواهد کرد.

سلیمی اظهارداشت: فراخوان طرح ملی نذر آب نیز امسال انجام و فراخوان آن در هفته آینده اعلام می شود تا خدماتی را به مناطق متاثر از تنش آبی ارایه دهیم.
چهارمین مرحله رزمایش هلال رحمت (با محوریت طرح توانمندسازی ۲۰۲۰ محله کم برخوردار خراسان شمالی) ظهر پنجشنبه (۲۳ تیر ۱۴۰۱) با حضور «وحید سلیمی» رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و «علی آقامحمدی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بجنورد برگزار شد./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید