مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
16 تیر 1402

دیده‌بان حقوق بشر: بحرین مانع حضور نمازگزاران شیعه در نماز جمعه می‌شود

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی فاش کرد که مقامات حکومت بحرین همچنان مانع از حضور نمازگزاران در مسجد برای برپایی نماز جمعه می‌شوند.

به نقل از شبکه خبری المیادین، دیده بان حقوق بشر امروز جمعه اعلام کرد که مقامات بحرین از اقامه نمازجمعه توسط نمازگزاران شیعه در بزرگترین مسجد شیعیان بحرین جلوگیری کرده‌اند.

این سازمان گزارش داد که محدودیت‌ها در دسترسی به مسجد پس از آن صورت گرفت که مقامات بحرین برای مدت کوتاهی شیخ محمد صنقور، روحانی برجسته و خطیب نماز جمعه مسجد امام صادق (ع) در منطقه «الدراز» را بازداشت کردند.

در همین راستا، نیکو جعفرنیا، پژوهشگر مسائل مرتبط با بحرین و یمن در دیده بان حقوق بشر خود گفت: مقامات بحرین از مدت‌ها قبل علیه اکثریت شیعه کشور تبعیض قائل شده‌ و اخیراً مقامات شیعیان را از اقامه نماز جمعه منع کرده‌اند.

جعفرنیا افزود: مقامات بحرین اخیراً مانع از شرکت نمازگزاران شیعه در نماز جمعه شدند و این اقدام یادآور تبعیضی است که شیعیان همیشه از آن رنج می‌بردند.

وی ادامه داد: ما از مقامات بحرین می‌خواهیم که “هرچه سریعتر به هر نوع تبعیض علیه جامعه شیعه پایان دهند.

مقامات رژیم آل خلیفه تعداد زیادی از شخصیت‌های دینی و علما از جمله علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را به دلایل سیاسی بازداشت کردند. وی به حبس ابد محکوم شده است. منامه همچنین آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین را نیز سلب تابعیت کرده است. دیده بان حقوق بشر حکم وی را ظالمانه خوانده است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید