مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
20 تیر 1402

ادعای اندونزی: یک نفتکش ایرانی را توقیف کردیم / این نفتکش با نام «آرمان ۱۱۴» قصد داشت ۲۷۲ هزار تن نفت را بدون مجوز‌های لازم به یک کشتی دیگر با پرچم کامرون منتقل کند

گارد ساحلی اندونزی اعلام کرد یک نفتکش با پرچم ایران را که مظنون به انتقال غیرقانونی نفت خام بوده توقیف کرده است.

جاکارتا می گوید یک نفتکش ایرانی در آب‌های ساحلی اندونزی به اتهام نقل و انتقال غیرقانونی نفت توقیف شده است.

به نقل از یورونیوز، گارد ساحلی اندونزی روز سه‌شنبه ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیر) اعلام کرد یک نفتکش با پرچم ایران را که مظنون به انتقال غیرقانونی نفت خام بوده توقیف کرده است.

بنابر اعلام مقامات اندونزی، این نفتکش که «آرمان ۱۱۴» نام دارد حامل حدود ۲۷۲ هزار تن نفت خام سبک بوده و می‌خواسته «بدون مجوز‌های لازم» بار خود را به یک کشتی دیگر با پرچم کامرون منتقل کند.

توقیف نفتکش‌های ایرانی توسط دولت اندونزی در سال‌های گذشته نیز سابقه داشته است. این کشور در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ یک نفتکش متعلق به ایران به نام «هورس» را به اتهام جابجایی غیرقانونی نفت در آب‌های استان غربی کالیمانتان خود توقیف کرده بود.

در آن زمان وزارت خارجه ایران دلیل توقف نفتکش خود در آب‌های اندونزی را «نقص فنی» اعلام کرد، با این حال مقامات گارد دریایی اندونزی علت توقیف را انواع تخلفات از جمله عدم اهتزاز پرچم ملی، خاموش کردن سیستم‌های ناوبری، لنگر انداختن غیرقانونی، انتقال غیرقانونی سوخت بین نفت‌کش‌ها و ریختن نفت در دریا عنوان کرده بودند.

به ادعای واشنگتن، نفتکش هورس حامل ۲ میلیون و صد هزار بشکه نفت به مقصد ونزوئلا بود./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید