مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
7 شهریور 1402

وزیر خارجه معزول لیبی از استانبول به لندن گریخت؟

وبگاه «بوابه الوسط» لیبی، که روز گذشته از فرار «نجلاء المنقوش» وزیر خارجه برکناری این کشور به دلیل دیدار با «الی کوهن» وزیر خارجه اسرائیل به ترکیه خبر داده بود، به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که وی ظهر روز دوشنبه استانبول را به مقصد لندن ترک کرد، در حالی که سایر اعضای خانواده‌اش همچنان در ترکیه به سر می‌برند.
فارس: منابع رسانه‌ای ادعا کردند که وزیر خارجه معزول لیبی که به ترکیه گریخته بود، استانبول را به مقصد لندن ترک کرده است.
وبگاه «بوابه الوسط» لیبی، که روز گذشته از فرار «نجلاء المنقوش» وزیر خارجه برکناری این کشور به دلیل دیدار با «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به ترکیه خبر داده بود، به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که وی ظهر روز دوشنبه (۲۸ آگوست)، استانبول را به مقصد لندن ترک کرد، در حالی که سایر اعضای خانواده‌اش همچنان در ترکیه به سر می‌برند.

پیش‌تر، یک منبع آگاه امنیتی در گفت‌‌وگو با «بوابه الوسط»، تصریح کرده بود که المنقوش، فرودگاه بین‌المللی «معیتیقه» را با یک هواپیمای اختصاصی از نوع «فالکون» که متعلق به دولت وحدت ملی موقت لیبی است، به مقصد ترکیه ترک کرده است.

اما پس از آن، دستگاه امنیت داخلی لیبی با اشاره به این‌که نام المنقوش در فهرست افراد ممنوع الخروج است و وی از مجاری رسمی و از فرودگاه بین المللی معیتیقه، از کشور خارج نشده است.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار خبر دیدار محرمانه هفته پیش وزیر امور خارجه لیبی با همتای صهیونیستی در ایتالیا، خشم مردم و نهادهای سیاسی لیبی را برانگیخت و معترضان در شهر الزاویه و تاجوراء لیبی پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند و کاربران لیبی نیز در شبکه‌های اجتماعی این دیدار را محکوم و آن را خیانت توصیف کردند. کار به جایی رسید که رئیس دولت موقت وحدت ملی لیبی نجلا المنقوش را از پست خود تعلیق و او را برای تحقیق به سازمان‌های نظارتی معرفی کرد.

«الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه(۲۷ آگوست) از دیدار «تاریخی» با المنقوش خبر داد و گفت که این دیدار هفته پیش در رم پایتخت ایتالیا صورت گرفت.

برخی منابع غربی از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش دادند که این دیدار با چراغ سبز «عبدالحمید الدبیبه» نخست وزیر لیبی انجام شده است. یک مقام صهیونیست نیز به خبرگزاری رویترز گفت که لیبی و رژیم صهیونیستی پیش از این در خصوص این دیدار توافق کرده بودند و بیانیه دولت لیبی در خصوص این‌که این دیدار از پیش برنامه‌ریزی نشده بود، صحت ندارد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید