وزارت بهداشت غزه اعلام کرد، ارتش رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته مرتکب ۲۳ جنایت شده است که بیش از ۵۰۰ شهید را در پی داشته که از این میان ۱۸۲ تن کودک هستند.

وزارت بهداشت غزه افزود: تعداد شهدای غزه در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به ۵۰۸۷ تن افزایش یافت که ۲۰۵۵ تن کودک و ۱۱۱۹ تن زن هستند، درحالیکه تعداد زخمی‌ها نیز به ۱۵ هزار و ۲۷۳ تن رسیده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت غزه، ۱۵۰۰ مورد اعلام مفقودی شده و مربوط به کسانی است که زیر آوارها هستند که در میان آنها ۸۳۰ تن کودک‌اند.

وزارت بهداشت غزه ادامه داد: جنایات صهیونیست‌ها در غزه منجر به شهادت ۵۷ تن از اعضای کادر درمان و زخمی شدن ۱۰۰ تن شده است. صهیونیست‌ها در حق ۵۹۷ جنایت را در حق خانواده‌های غزه مرتکب شده‌اند که شمار شهدای این خانواده‌ها را به ۳۸۱۳ تن رسانده است. اکثر آنها همچنان زیر آوار هستند.

در این راستا، دفتر اطلاع‌رسانی در دولت غزه نیز گفت: «حملات امروز (دوشنبه) مستقیماً بیش از ۱۸ خانه و ساختمان مسکونی ساکنان غیرنظامی را هدف قرار دادند که منجر به ده‌ها شهید و صدها زخمی شد. مهم‌ترین این حملات هدف قرار دادن خانه‌ای در شمال نوار غزه بود که منجر به ۱۷ شهید شد.»

در این خصوص خبرنگار المیادین در غزه گفت: بیش از ۵۰۰ تن طی ۲۴ ساعت گذشته به شهادت رسیدند.

پاسخ موشکی مقاومت به جنایات صهیونیست‌ها

در پاسخ به حملات بی‌سابقه رژیم صهیونیستی و کشتار مردم غزه در هفدمین روز عملیات طوفان الاقصی گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرد، تجمع دشمن در نزدیکی سایت مفکعیم و نیز شهر عسقلان را  هدف حمله موشکی قرار داد. در این راستا خبرنگار الجزیره اعلام کرد، آژیرهای خطر در عسقلان و منطقه غلاف غزه در صوفا و نیر اسحاق به صدا درآمدند.

اندکی بعد گردان‌های القسام اعلام کرد، در پاسخ به هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه، بئرسبع اشغالی را هم با یک موشک هدف قرار داد.

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی نیز گفت: مقر صهیونیستی «مفتاحیم» را با رگبار موشکی در پاسخ به قتل‌عام‌های اشغالگران هدف قرار داد.

این در حالی است که جنگنده‌های اشغالگران در ادامه جنایات خود مسجد نور محمدی در محله الشیخ رضوان در شهر غزه را با خاک یکسان کردند.

همچنین جنگنده‌های صهیونیست در حمله‌ای دیگر مسجد الایمان در محله الصبره در شرق غزه را هدف قرار دادند که تعدادی شهید و زخمی برجای گذاشت.

صهیونیست‌ها در ادامه تجاوزات‌شان منزل خانواده حسونه در مرکز غزه را بمباران کردند. همچنین بمباران خیابان المجتمع الاسلامی در خان یونس تلفاتی برجای گذاشت.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که پس از حمله به شش خانه در نوار غزه، تعداد زیادی از مجروحان به مجتمع پزشکی الشفا منتقل شدند.

وزارت داخلی غزه نیز از شهادت دو نفر و زخمی شدن تعدادی در بمباران رژیم صهیونیستی علیه خانه خانواده الاسطل در خان یونس خبر داد.

رژیم اشغالگر رژیم صهیونیستی از بامداد امروز موجی از حملات را به نوار غزه انجام داد که به توصیف خبرنگار المیادین با تایید شهادت ۲۱ تن از جمله هفت کودک در نتیجه حمله اشغالگران به سه خانه در رفح در جنوب نوار غزه خشونت‌بارترین حمله از زمان آغاز جنگ به این منطقه بوده است.

خبرنگار المیادین افزود: بر اثر حمله اشغالگران به یک خانه در محله سعودی تعدادی از شهدا و مجروحان به بیمارستان الکویتی در رفح منتقل شدند. همچنین در بمباران منزل خانواده البطش در جبالیا و محله مسکونی در الفالوجا در شمال غزه ۱۷ تن شهید و ده‌ها تن زخمی شدند.

دفتر اطلاع‌رسانی در دولت غزه نیز گفت، ده‌ها حمله به از شب گذشته صورت گرفته که بیش از ۱۸ منزل و ساختمان مسکونی را هدف قرار داد و در بمباران‌های مذکور ده‌ها تن شهید و صدها تن زخمی شدند که مهمترین آن بمباران منزلی در شمال غزه است که تعداد شهدایش به ۱۷ تن افزایش یافت.

به گفته خبرنگار المیادین، در بمباران اشغالگران به منزل خانواده ابو دان در دیر البلح در مرکز غزه ۱۰ شهید از زیر آوار خانه بیرون آورده شدند.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چهار منزل مسکونی در استان رفح را بمباران کردند که در نتیجه آن دست‌کم ۴۰ شهید و تعدادی مجروح شدند که به بیمارستان‌های ابویوسف النجار و الکویتی منتقل شدند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی اطراف بیمارستان شهید ابویوسف النجار را هم بمباران کرد. حملات توپخانه‌ای شدیدی نیز در شرق خان‌ یونس و اطراف مقر فلسطین در بیت لاهیا گزارش شد. در بمباران خانه‌ای در منطقه السطر الغربی در خان یونس چهار تن شهید شدند که دو نفرشان کودک هستند.

خبرنگار الجزیره هم اعلام کرد، در حمله رژیم صهیونیستی به خان یونس شش کودک شهید شدند. همچنین در حملات به منزلی در نزدیکی بیمارستان کمال عدوان در بیت لاهیا در شمال غزه تعداد شهید و زخمی شدند.

طبق گزارش این خبرنگار، ارتش اشغالگر اردوگاه البریج در وسط نوار غزه را هدف قرار داد که طی آن تعدادی شهید و مجروح شدند. جنگنده‌های اشغالگران همچنین با هدف قرار دادن منازل مسکونی در البریج و النصیرات دو قتل عام انجام دادند.